Zbulo shijen e natyrës

Përjetoni një simfoni shijesh, që nga përqafimi qetësues i çajrave tanë bio deri te pulsi energjik i produkteve tona të kakao.

Më Të SHITURAT

Produktet

Feel Slim
Feel Slim
€ 5.70 Euro
Peppermint
Peppermint
€ 5.49 Euro
Cokolate e nxehte
Cokolate e nxehte
€ 12.00 Euro

KATEGORITë E PRODUKTEVE

Produkte të çajit & kakao

Përshëndetje, dashamir i çajit! Zhytu në çajin bio të Tiestas - një përzjerje e mrekullueshme e korrur nga fushat e qeta të Sri Lankës. Nuk është thjesht një çaj; është një ftesë, një përshëndetje e ngrohtë nga vetë natyra. Me çdo gatim, përjeto një shtysë miqësore, një buzëqeshje mirëpritëse dhe përqafimin qetësues të shijeve autentike. Pra, ja ku është për të krijuar momente, një filxhan në një kohë.

Përshëndetje, dashamir i çokollatës! Zhytu thellë në çokollatën e nxehtë të shkëlqyer të Tiestas, e krijuar me kujdes nga farat kryesore të kakaos të Afrikës Perëndimore. Çdo gllënjkë ofron një përqafim, duke premtuar shije autentike që jo vetëm ngrohin filxhanin tuaj, por edhe zemrën tuaj. Imaxhinoje: një moment i qetë, vetëm ti dhe një filxhan, me kakaon më të mirë që përkëdhel shijet tuaja. Me Tiesta, çdo moment i çokollatës së nxehtë bëhet një kujtim i çmuar.

Thesaret e Çajit: Një Simfoni e Shijeve

Udhëto me ne nëpërmjet gamës së gjerë të kënaqësive të çajit të Tiestas, secila mbart një histori të vetën. Me 16 lloje të ndryshme të kuruar nga fushat më të mira në botë, çajet tona ofrojnë një melodi përvojash. Që nga pëshpërimat qetësuese të kamomilit deri te notat energjike të çajit të zi të fortë, ka një përgatitje të përshtatur pikërisht për ju. Dhe në çdo filxhan, do të gjeni premtimin tonë: të pastër, autentik dhe të përgatitur për saktësi. Pra, derdhni vetes një aventurë dhe le të kërcejnë ndjesitë tuaja me çdo gllënjkë. Çajet e Tiestas nuk janë thjesht pije - ato janë një moment që vlerësohet.

Krijimet e Kakao: Një Përqafim në Çdo Filxhan

Zhytu në botën e mrekullive të kakaos të Tiestas. Qoftë të keni dëshirë për pasurinë klasike të çokollatës sonë të nxehtë, joshjen delikate të kapuçinos së aromatizuar me vanilje, apo përqafimin ngushëllues të çokollatës sonë të nxehtë me vanile, ne i kemi mbuluar dëshirat tuaja të kakaos. Çdo përzierje është një simfoni e krijuar e shijeve, që ju afron më shumë me zemrën e kakaos. Përjeto çokollatën e nxehtë si asnjëherë më parë, ku çdo gllënjkë është një përqafim i ngrohtë, një serenatë e ëmbël, një letër dashurie nga ne për ju.

faq

001

Çfarë e bën të veçantë zgjedhjen tuaj të çajit dhe kakaos krahasuar me brendet e tjera?

Close icon.

Zgjedhja e Tiestas është e veçantë për shkak të kualitetit premium të çajave dhe produkteve të kakaos, duke vënë theksin në autenticitet, shije dhe cilësi.

002

A mund të siguroni udhëzime për përgatitjen e llojeve tuaj të çajave?

Close icon.

Udhëzimet e përgatitjes zakonisht ndryshojnë në varësi të llojit të çajit. Çajrat jeshile mund të kërkojnë ujë më të ftohtë dhe kohë më të shkurtra zierjeje, ndërsa çajrat e zeza mund të përgatiten me ujë më të nxehtë dhe kohë më të gjata zierjeje. Zakonisht, ziejini 5-7 minuta.

003

Si ndikojnë llojet e ndryshme të çajit në humorin dhe nivelet e energjisë?

Close icon.

Çajet e ndryshme kanë efekte të ndryshme: çaji i zi mund të jetë energjik për shkak të kafeinës, çajet bimore si kamomili janë relaksues, dhe çaji jeshil ofron një nxitje të balancuar me L-theanine dhe kafeinë të moderuar.

004

Cilat janë përfitimet unike shëndetësore të çajave dhe produkteve tuaja të kakaos?

Close icon.

Zakonisht, çajet përmbajnë antioksidantë, mund të ndihmojnë në relaksim dhe mund të kenë përfitime të ndryshme shëndetësore në varësi të llojit. Kakao është e pasur në antioksidantë dhe mund të përmirësojë humorin dhe shëndetin e zemrës.

005

A janë produktet tuaja të çajit dhe kakaos organike?

Close icon.

Po, çajrat dhe kakao të Tiestas janë kultivuar organikisht, duke pasqyruar angazhimin tonë ndaj përgjegjësisë mjedisore dhe produkteve natyrale, të cilësisë së lartë.

006

Cila është afati i jetëgjatësisë së produkteve tuaja dhe si duhet të ruhen?

Close icon.

Çaji dhe kakao zakonisht kanë një jetëgjatësi të gjatë nëse ruhen siç duhet në enë hermetike, larg dritës, lagështisë dhe erërave të forta. Jetëgjatësia e saktë mund të ndryshojë në varësi të produktit.

tiesta co.

Gati per te filluar blerjen?

Zhytu në botën aromatike të Tiestas dhe zbuloni pije që tregojnë një histori në çdo filxhan.